Studio kosmetyczne i masażu Anna Darasz
Odmładzająca kuracja mikroigłowa

Terapia mikroigłowa to skuteczny zabieg bioodmładzający oraz alternatywa dla kosztownych zabiegów laserowych i pilingów chemicznych. Stymuluje naturalne procesy prowadzące do widocznej poprawy architektury skóry.
Terapia mikroigłowa Arkana opiera się na nakłuwaniu skóry i otwarciu mikrokanalików. Ułatwia penetrację substancji aktywnych oraz pobudza naturalny proces odnowy.

Efekty zabiegu:
• Odmłodzenie i lifting twarzy
• Remodeling twarzy - poprawa owalu
• Zniwelowanie rozszerzonych porów
• Spłycenie zmarszczek i bruzd
• Wygładzenie blizn
• Wyrównanie kolorytu i rozjaśnienie przebarwień
• Zmniejszenie teleangiektazji

Zalecenia po zabiegach kuracji mikroigłowej:
• Nie opalać się, nie korzystać z sauny i basenu przez minimum 24 godziny
• Przez 12 godzin nie wykonywać makijażu
• Podczas kuracji nie stosować żadnych pilingów
• Rano i wieczorem stosować wybrany krem Arkana

Częstotliwość zabiegów:
Od 3 do 6 zabiegów w serii 1 x na 2 tygodnie lub 1 x na miesiącIdea terapii mikroigłowej opiera się na wywołaniu naturalnego procesu regeneracji dzięki tworzeniu mikroskopijnej wielkości nakłuć, co stymuluje przyspieszone procesy naprawcze tkanek, prowadzące do odmłodzenia skóry, spłycenia blizn, rozstępów i zniwelowania przebarwień.

Warstwa rogowa naskórka stanowi skuteczną barierę utrudniającą przenikanie substancji aktywnych. Ilość ta wynosi jedynie 0,03 % do 1%. Dzięki mikrodermabrazji możemy zwiększyć wchłanianie do 3-20%, natomiast zabiegi mikronakłuwania powodują wzrost absorpcji składników aktywnych do 75-85% w zależności od głębokości nakłuć jak i stężenia substancji czynnych w preparatach aplikowanych podczas procesu nakłuwania. Instrument do mikronakłuwania składa się kilku dysków tworzących walec i „najeżonych” igłami o średnicy ludzkiego włosa w ilości od kilkudziesięciu do kilkuset. Podczas zabiegu wykonują setki tysięcy mikrokanalików przez które wprowadza się odpowiednie serum. W zależności od długości igieł może być stosowany indywidualnie w domu przy długościach od 0,2 do 0,5 mm lub przez kosmetologów w przypadku 0,75 do 1,5 mm. Igły dłuższe od 2 do 4 mm są przeznaczone do stosowania przez lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną. Substancje które mogą dostarczane podczas zabiegu to głównie kwas hialuronowy ale również aminokwasy, peptydy, antyoksydanty, witaminy, mikroelementy.

Drugim ważnym efektem długoterminowym jest indukcja produkcji kolagenu typu I i III, elastyny oraz glikozaminoglikanów i proteoglikanów w skórze właściwej przez wywołanie kontrolowanej reakcji zapalnej w skórze - uwalnianie przez skórę czynników wzrostu i pobudzenie aktywności fibroblastów. Powoduje to przebudowę struktury skóry zarówno naskórka jak i skóry właściwej. W naskórku dochodzi do zwiększenia ilości keranocytów w warstwach żywych naskórka co przyczynia się do pogrubienia naskórka i wzmocnienia bariery ochronnej przeciw czynnikom zewnętrznym (wiatr, mróz, słońce, zanieczyszczenia). W skórze właściwej dochodzi do indukcji produkcji kolagenu, elastyny i GAG min kwasu hialuronowego. Efektem tego jest spłycenie zmarszczek i bruzd, poprawa elastyczności i jedności skóry, zwiększenie ilości włókien kolagenowych i elastynowych.

Można tu mówić o naturalnym procesie naprawczym, który prowadzi do widocznego odmłodzenia skóry. W zaawansowanej kosmetologii uzyskujemy długotrwałe odmłodzeni skóry na twarzy, szyi, dekoltu i dłoni oraz w terapii antycellulitowych. Terapia mikroigłowa jest już od lat z powodzeniem stosowana również w spłycaniu blizn i rozstępów, może być stosowana do ujędrniania brzucha, pośladków, biustu, ramion. Rewelacyjne efekty uzyskuje się w niwelowaniu blizn potrądzikowych i pooparzeniowych. W wyniku zaawansowanych procesów regeneracji dochodzi do również do poprawienia ukrwienie i stanu naczyń włosowatych (neoangiogenezy) przez co mikrocyrkulacja oraz zwiększa się odżywienie skóry. Poprawia się również koloryt skóry, zmniejsza się tendencja do rozszerzania naczyń krwionośnych a przebarwienia się rozjaśniają .

Zabiegi mikronakłuwania są doskonałą alternatywą do drogich zabiegów laserowych, peelingów chemicznych i dermabrazji.
Źródło : www.arkana.pl

TAGI: pielęgnacja twarzy | Terapia mikroigłowa Jelenia Góra | Odmładzająca kuracja mikroigłowa